Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 10 Feb 2016 4:37 AM | Anonymous

  Колишній суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін вважає за доцільне ухвалити закон про позбавлення громадянства за колабораціонізм.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції.

  За словами Шишкіна, в ситуації з Донбасом доцільно вести мову не про сепаратизм, а про колабораціонізм, оскільки «вони підняли прапор чужої держави і ввели чужі війська».

  Говорячи про Мінські угоди, Шишкін назвав їх юридично нікчемними. За його словами, ними на Україну поклали обов’язки, у тому числі «такий дикий, як зміна нашої Конституції».

  Як сказав Шишкін, можна зрозуміти зобов’язання щодо припинення вогню, відведення військ, але не можна виправдати диктування Державі Україна вимог про внесення змін до Основного Закону.

  За його словами, якщо говорити про формальну сторону, то постає питання: «наскільки той, хто від імені України взяв такі обов’язки, був уповноважений на це».

  Він продемонстрував розпорядження № 953/2014рП президента України Петра Порошенка про призначення екс-президента Леоніда Кучми уповноваженим на участь у Трихсторонній контактній групі з мирного урегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. За його словами, в розпорядженні сказано, що Кучма діє на громадських засадах. «Хотів би знати, як це - на громадських засадах здійснюючи повноваження, може покладатися на суб’єкта міжнародного права (Державу Україна - УНІАН) виконання таких обов’язків?» - запитав Шишкін.

  Він наголосив, що про жодні зміни до Конституції України не може йтися. За його словами, Основним Законом передбачено, що такі зміни не можуть вноситися, коли є умови воєнного стану, тобто не оголошення такого стану, а його ознаки.

  Шишкін нагадав, що у статті 157 Основного Закону йдеться: «Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного стану». За його словами, «в законах України, актах Верховної Ради, в актах президента безапеляційно констатується оцінка воєнних дій, що відбуваються в Україні впродовж 2014-2015 років, такими термінологічними конструкціями – «війна». Це не я сказав, це наш парламент сказав, це президент сказав: воєнна агресія, неприхованна агресія, ескалація збройної агресії, окупація, окупаційні сили».

  «Хіба це не говорить про наявність у нас умов воєнного стану?», - запитав Шишкін.

  На його переконання, сьогодні є всі можливості для проведення і децентралізації, і судової реформи без внесення змін до Конституції України, а через зміну законодавства.

  http://www.unian.ua/politics

 • 06 Feb 2016 3:17 AM | Anonymous

  Ми, єпископи УГКЦ, зібравшись на черговому Священному Синоді, не можемо стояти осторонь нинішніх тривог і надій нашого суспільства, адже в центрі душпастирської турботи Церкви є і завжди буде спільне благо народу, справжнє добро людини, даровані їй Богом свобода і гідність.

  Наша країна має всі необхідні передумови та володіє всіма необхідними ресурсами, − соціальними, інтелектуальними й трудовими, − щоб запевнити гідне життя кожному громадянинові. Разом із тим у суспільстві повинні бути лідери, які, не витрачаючи намарно згадані ресурси, здатні брати на себе відповідальність за втілення прагнень українців. Попередня влада не справилася з цим завданням і під тиском народу, ціною пролитої крові героїв Небесної сотні, була змушена піти. Проведення чергових виборів давало надію на перезавантаження політичної системи та зміну правил поведінки представників влади. Тому після Майдану суспільство видало новий мандат довіри своїм лідерам, які несуть за це дуже високу відповідальність.

  Проте сьогодні вже неозброєним оком видно, як у суспільстві зростають розчарування і тривога. Цими днями велике занепокоєння Церкви викликають, зокрема, сигнали про блокування на державному рівні реформ, яких вимагає і потребує наше суспільство. Ми, як душпастирі, не беремося давати експертну оцінку політичній та економічній ситуації в країні, проте поділяємо думку наших вірних і суспільства загалом щодо нагальної необхідності реформ, які за своєю суттю повинні дати нашому народу можливість для реалізації Богом даних талантів і стати запорукою соціальної справедливості та здійснення мрій українців про достойне життя для себе і своїх нащадків. З особливою відповідальністю слід підходити, зокрема, до конституційних змін, адже непродумані дії в цій ділянці можуть нести зі собою шкоду для єдності суспільства та загрозу для суверенітету й цілісності нашої Батьківщини.

  Безпідставне затягування чи відкладання реформ стримує розвиток нашого суспільства. Ще більшу загрозу для цього розвитку несуть у собі корупційні інтереси та дії декотрих політиків і груп, бо вони  вбивають віру українців у саму можливість життєво необхідних змін. Окрім того, вони ще й руйнують суспільну довіру до владних інституцій, що в нинішній ситуації може бути вигідне тільки нашим ворогам.

  Українське суспільство хоче бачити результат своєї боротьби за гідне життя, за що наш народ заплатив і надалі платить таку високу ціну кривавих жертв на Майдані та на Сході України. Водночас мусимо перестерегти, що будь-яка влада неминуче дискредитує себе, коли діє за подвійними стандартами, а вчинки деяких її представників суперечать власним деклараціям. Коли народ платить кров'ю за саму незалежність держави на полі бою, неприпустимо перекреслювати його подвиг гальмуванням змін, внутрішніми чварами і торгувати її добрим ім’ям у міжнародній спільноті. Суспільство очікує від влади нових і чесних правил, яких вона повинна дотримуватися, а також відповідальних і прозорих дій, котрі даватимуть підстави для довіри та надії.

  Звертаємося до тих, кому народ довірив владні повноваження, із наполегливим закликом не ставити особисті, бізнесові чи партійні інтереси вище від загальнонаціональних. Турбота про спільне благо та скерування всіх здорових сил на захист гідності людини та на утвердження соціальної справедливості в нашому народі мають стати консолідаційними факторами для всього суспільства та його провідників. 

  Новітні події в українському політикумі наводять на думку, що сьогодні настав крайній термін для такої переміни свідомості влади, задля того аби пройти точку неповернення, за якою можна буде будувати по-справжньому незалежну країну без руйнівних наслідків пострадянських травм.

  Насамкінець прагнемо звернутися до всіх людей доброї волі в Україні. Дорогі співвітчизники! Після Майдану, в обставинах зовнішньої військової агресії проти нашої держави, українське суспільство не має права перетворюватися на суспільство розчарованих чи зневірених. Це було б найбільшою поразкою для всіх. Необхідно зберігати холодний розум і спокій, щоб якимись нерозважними діями чи гарячковими кроками не змарнувати здобутків, котрих ми досягли такою великою ціною. «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову» (Гал. 1, 5). Нехай ці Божі слова стануть для нас усіх заохоченням до подальшої витривалої праці та запорукою нашої надії на остаточну перемогу сил добра і правди над силами темряви та гріха.

  Закликаємо всіх вірних до посиленої молитви за наш народ, правління і все воїнство та на всіх призиваємо повсякчасне благословення Бога Отця, і Сина, і Святого Духа!

  Від імені Синоду Єпископів КГВА УГКЦ

  † СВЯТОСЛАВ

  Львів-Брюховичі,

  4 лютого 2016 року Божого

  Офіційний сайт УГКЦ • 02 Feb 2016 3:50 PM | Anonymous


  Представники німецького Бундестагу, що перебувають у Києві з офіційним візитом, вважають, що Україна має ухвалити законодавство, яке дозволило би провести вибори на Донбасі.

  Про це заявив у вівторок на зустрічі з журналістами депутат Бундестагу Мануель Саррацін, що входить до складу делегації німецького парламенту, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

  "Було б дуже і дуже прикро, якби через позицію тих людей, які схвалюють Конституцію (очевидно, йдеться про зміни до Конституції - ЄП) не вдалося створити правову основу для проведення виборів на Донбасі", - заявив він.

  Німецький депутат, вважає, що ухвалення конституційних змін було би політично виграшним для України.

  "Набагато цікавіше було б поставити Росію в ситуацію, за якої вона була б вимушена забезпечити на цій території вільні і чесні вибори, які мають відбутися за українським законодавством,  як записано в мінських угодах",  - пояснив він свою логіку.

  За словами німецького депутата, це дозволило би гарантувати продовження санкцій: "Ви маєте переконати всіх, що Україна створює всі необхідні умови щоби виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами. Це був би найважливіший і найвагоміший аргумент, який зміг би переконати суспільства (країн ЄС) зберегти та продовжити санкції".

  Водночас, депутат наголосив, що очікує на продовження санкцій за будь-якого сценарію, якщо не встановиться чітке перемир’я.

  "Я не бачу, щоби Україні зараз погрожували не продовженням санкцій проти Росії. Ці санкції були запроваджені через поведінку Росії та можуть бути скасовані лише коли ця поведінка зміниться", - пояснив він, наголосивши, що представляє не лише свою позицію, але й думку інших членів делегації.

  Представники інших фракції, що були присутні під час розмови, не заперечили йому

  http://www.pravda.com.ua/

 • 30 Jan 2016 1:26 PM | Anonymous

  Без кардинальних змін у правоохоронній та судовій системах революційні антикорупційні закони не працюватимуть.

  Таке переконання висловив секретар Антикорупційного комітету ВРУ,  лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов в інтерв’ю виданню «HUBs».

  «Але що ми маємо? Так звана «реформа» Прокуратури завершилася тим, що 100% старих прокурорів стали новими прокурорами. А попри очевидні провали Шокін і далі очолює ГПУ, щоб завершити «реформу»», – наголосив Добродомов.

  Він нагадав, що найбільш резонансні справи – «діамантових прокурорів», нафтопродуктів Курченка, за заявами екс-керівника ДФІ Гордієнка про вкрадені через держпідприємства 7,5 млрд гривень – досі не потрапили до суду.

  «Єдина надія лише на ті справи, які зараз проводить НАБУ. Наприклад, справа про хабарництво екс-нардепа від «Народного фронту» Миколи Мартиненка, який після третього запрошення  таки з’явився на допит до НАБУ»,  – констатував парламентар.

  Утім він наголосив, що «без кардинальної зміни правоохоронної та судової систем сподіватися на потужний результат не варто».

  «Найбільший драматизм у тім, що люди, від яких залежать ці реформи, усе розуміють, але змінювати нічого не хочуть», – резюмував нардеп

  Повна версія інтерв’ю – http://hubs.ua/authority/d-dobrodomov-reforma-zakonchilas-tem-chto-100-stary-h-prokurorov-stali-novy-mi-prokurorami-59594.html


 • 27 Jan 2016 3:19 PM | Anonymous

  СИДІР КОВПАК - УКРАЇНЕЦЬ, ЯКОГО БОЯВСЯ ГІТЛЕР І ЯКОМУ НЕ ДОВІРЯЛА МОСКВА.  Найвідоміший партизан України Ковпак Сидір Артемович (народився 26 травня 1887 року в с. Котельва Полтавської губернії, помер 11 грудня 1967 року у Києві) був одним з організаторів найпотужнішого народного опору гітлерівським окупантам в роки Другої світової війни на території СРСР (1941-1945 рр.).   Героі Украіни.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:18 PM | Anonymous

  Рада національної безпеки і оборони розглянула державне оборонне замовлення на 2016 рік, затвердила новий військово-адміністративний поділ території України та взяла за основу Стратегію кібербезпеки, повідомила її прес-служба. У державному оборонному замовленні визначені як пріоритети розробка та виробництво нових зразків військової техніки та зброї, розвиток українського оборонно-промислового комплексу, забезпечення надійного рівня обороноздатності України, мовиться в повідомленні. Радіо Європа.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous

  Міністерство закордонних справ України вручило консулові посольства Росії ноту протесту проти безперервного свавілля «так званого російського правосуддя» проти Надії Савченко. Як мовиться в повідомленні міністерства, «російській стороні було висунуто вимогу припинити знущання над Надією Савченко та іншими незаконно утримуваними громадянами України – політичними в’язнями Росії, негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну».   RFE/RL.   Читайте Більше


 • 21 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous
  Через три тижні після того, як президент Порошенко назвав історію з затриманням чиновника одним із прикладів ефективної боротьби з корупцією, він повернувся на своє робоче місце.
  Затриманий заступник директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав від одного з оборонних підприємств неправомірну вигоду в сумі 250 тис. доларів, випущений на свободу.
  За даними DT.ua, з понеділка, 18 січня, він продовжує виконувати свої службові обов'язки. Примітно, що 29 грудня 2015 року президент Петро Порошенко на засіданні підсумкової колегії СБУ заявив про оголошення підозри у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України.
  9 грудня 2015 року голова СБУ Василь Грицак повідомив про затримання заступника директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав 250 тисяч доларів від представника комерційної структури за видачу відповідної ліцензії на експорт продукції. Чиновник був затриманий при отриманні останньої частини хабара.

  http://dt.ua/UKRAINE/zatrimaniy-zastupnik-golovi-sluzhbi-eksportnogo-kontrolyu-za-habar-u-250-tisyach-znovu-viyshov-na-robotu-197381_.html


 • 20 Jan 2016 10:31 AM | Anonymous

  Не буду торкатися конституційних змін в частині децентралізації, хоча, на думку експертів, там більш ніж достатньо підстав для доопрацювання як термінології, так і повноважень. Зупинюся на найбільш драстичному і небезпечному пункті 18 перехідних положень, де передбачено «особливий статус» для нині окупованої частини Донбасу.

  Фото: EPA/UPG

  Так, саме «особливий статус», хоча він і захований за словами «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Цей «особливий статус» прямо випливає з других мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, де Президент Порошенко взяв на себе зобов’язання змінити українську Конституцію, що явно виходило за межі його повноважень.

  Логіка мінського процесу, запропонована Путіним, передбачала спочатку внесення змін до Конституції України, потім – вибори на окупованих територіях (байдуже за яким законом), і після них – введення в дію закону, прийнятого Верховною Радою 16 вересня 2014 року, який прямо відтворює пункт 11 мінських домовленостей. Зі створенням загонів народної міліції з числа бойовиків, амністією всім учасникам подій на Донбасі, призначенням суддів, прокурорів і міліціонерів за погодженням із місцевою владою окупованих територій і зобов’язанням України все це фінансувати.

  Насправді, зміни до Конституції, які мають закріпити «особливий статус» частини Донбасу, є лише елементом плану Путіна, який має на меті фрагментувати, дезінтегрувати і підпорядкувати собі українську державу.

  Перше, що лежить на поверхні – ці зміни до Конституції продиктовані зовнішніми силами. Путіним з одного боку, і підкріплені військовими діями на Донбасі. І Меркель та Оландом – з другого, які зайняті внутрішніми проблемами Європейського Союзу і хочуть закрити українське питання за рахунок самої України. Вже цього одного пункту мало би бути досить для українського парламенту як репрезентанта суверенної волі народу, щоб навіть не брати до розгляду подібні зміни.

  Друге. Мінські домовленості не мають статусу міжнародного правового документа і не трактують Україну як суб’єкта міжнародного права. З цієї точки зору вони є нікчемними, тому не мають жодної юридичної сили і зобов’язання, які на себе взяла там українська сторона, в тому числі – зобов’язання змінити свою Конституцію.

  Третє. Імплементація цих домовленостей зробить російських бойовиків-терористів легітимними учасниками українського політичного процесу, а це неприпустимо як з точки зору українського закону, так і міжнародного права.

  Фото: informator.lg.ua

  Якщо ці зміни до Конституції будуть прийняті, це однозначно перекваліфікує російську агресію на Донбасі у внутрішньо український громадянський конфлікт. Крім того, буде створено небезпечний прецедент, коли терор та вбивства українських громадян стають інструментом для досягнення агресором своєї мети. Це лише розпалить імперські апетити Путіна.

  Четверте. Конституційне закріплення «особливого статусу» дасть час російським маріонеткам для побудови на Донбасі своїх квазі-держав і подальшого наступу на український суверенітет.

  П’яте. Запровадження «особливого статусу» в Конституції, тобто «повернення» окупованих територій до складу України при збереженні відкритого кордону, означає запустити гангрену в тіло України, яка в кінцевому підсумку призведе до смерті нашої держави.

  Конституційне закріплення «особливого статусу» зберігає за Кремлем стратегічну ініціативу в цьому процесі і однозначно залишає Україну в орбіті геополітичного впливу Росії (попри всі євроінтеграційні заяви українського керівництва).

  Український парламент має відповідально зважити усі ці обставини і небезпеки та знайти в собі політичну волю відхилити запропоновані конституційні зміни як такі, що суперечать національним інтересам України.

  Тарас Стецьків

  Тарас Стецьків


  http://lb.ua/news/2016/01/20/325973_chomu_slid_vidhiliti_zaproponovani.html


 • 17 Jan 2016 5:01 AM | Anonymous

  Слів "особливий статус" у проекті змін до Конституції України у частині децентралізації, який нині чекає повторного голосування у парламенті, справді немає, а ось сам особливий статус фактично є – як би його не називали.

  Про це пише заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, пояснюючи суть формулювання "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області" простим прикладом.

  "Уявіть, що в Перехідних положеннях Конституції з'явилася фраза "Особливості вирощування ссавців ряду хоботних в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються законом".

  Народ: — Це ви про слонів?

  Експерт: — Ви не конституціоналіст, жодного слова "слон" у проекті змін немає. Російська федерація хотіла слонів, а отримала лише ссавців ряду хоботних. Ви що, не бачите різниці? До того ж лише в перехідних положеннях — тобто тимчасово. А це — взагалі перемога", - ілюструє ситуацію Сироїд.

  До того ж, за її словами, перехідні положення, які не мають окреслених часових рамок, — є постійними, навіть якщо вони названі Перехідними. 

  "Перехідні положення без визначеного часу "переходу" — це брехня юридична.

  А ще — можна сотні разів назвати слона ссавцем з хоботом. Від цього слон не перестане бути слоном, так само як і ссавцем із хоботом. Можна сотні разів називати особливий статус — особливим порядком здійснення самоврядування, від цього нічого не зміниться. Це також брехня, але вже комунікаційна", - наголосила заступник голови ВР.

  Сироїд зазначає, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" поки що є лише у проекті змін до Конституції, але для них уже прийнято Закон — "Про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування....". 

  "Закон є, він відповідає Мінським домовленостям, але не відповідає українській Конституції. 

  Тому й знадобилися зміни до Конституції, яких Росія від нас так нетерпляче очікує", - пояснює вона. 

  "Він був проголосований за зачиненими дверми парламенту без трансляції засідання 16 вересня 2014 р. І підписаний президентом невдовзі. Цей закон повністю "імплементував" більшість пунктів Мінська-2, який відбувся лише через 5 місяців, у лютому 2015 р.", - нагадує вона. 

  "Це той закон, який російську окупацію Донбасу і війну називає "події, що мали місце у Донецькій і Луганській областях". Той закон, який гарантує звільнення бойовиків від кримінальної відповідальності і забороняє їх дискримінацію "органам влади та їх посадовим (службовим) особам, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності". Це вам не антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу. Той закон, який гарантує російську мову як другу державну, бо мають бути створені можливості для її використання у діяльності органів державної влади та в судочинстві. А далі, фактично, зобов'язання уряду України укладати "угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів" з ініціативи таких окремих районів, мати у державному бюджеті захищені статті видатків на окремі райони і фінансувати відновлення знищеної Росією інфраструктури, економіки, екології

  Це для тих, хто каже, що Росія за все заплатить", - наголошує Сироїд.

   "І на довершення — відмова від суверенітету у ключових функціях: безпеки, правопорядку, правосуддя та зовнішніх зносин. Натомість має бути призначення прокурорів і суддів з участю органів місцевого самоврядування, створення народної міліції (мабуть, шляхом реформування нинішньої армії "ДНР" та "ЛНР") і запровадження особливого режиму прикордонного співробітництва з Росією", - пише заступник голови ВР. 

  Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінсків".  Мінські угоди були підписані 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).

  http://dt.ua/POLITICS/siroyid-osobliviy-status-donbasu-ye-u-proekti-zmin-do-konstituciyi-yak-bi-yogo-ne-nazivali-196822_.html


Powered by Wild Apricot Membership Software