Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

Головним претендентом на пост голови Антикорупційного бюро є американець

26 Dec 2014 4:42 AM | Anonymous

Колишній федеральний прокурор, помічник прокурора США Богдан Витвицький, українець за походженням може очолити Національне Антикорупційне бюро, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на три незалежних джерела.

"Він не прийняв остаточного рішення, так як поки не отримав гарантій незалежності посади", - каже людина, особисто знайома з Богданом Витвицьким.

Переговори з ним ведуть представники адміністрації президента, повідомляють джерела.

Також серед претендентів на місце головного борця з корупцією все ще претендує колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі. Його персону запропонував член конкурсної комісії Юрій Бутусов.

Також на посаду директора можуть претендувати грузини Давид Сакварелідзе і Гізо Углава, яким комісія з питань громадянства при президентові 22 грудня рекомендувала надати українське громадянство. Вони працювали в Грузії заступниками Головного прокурора і займались питаннями боротьби з корупцією. Прізвище Сакварелідзе джерела ЛІГАБізнесІнформ також називають в числі кандидатів на пост заступника глави ГПУ.

В комісію з обрання голови Національного антикорупційного бюро увійшли за квотою парламенту: директор Європейського бюро з боротьби з шахрайством Джовані Кесслер, екс-міністр культури Євген Нищук, правознавець Віктор Мусіяка.

За квотою президента: голова Меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров, правозахисник Євген Захаров, історик Ярослав Грицак.

За квотою Кабміну: правозахисник Йосип Зісельс, юрист Олександра Яновська, журналіст Юрій Бутусов.

Комісія пропонує президенту три кандидатури, він вибирає одну і виносить на розгляд Верховної Ради.

Раніше Президент Петро Порошенко пообіцяв, що Бюро буде з "сюрпризом" і з'явиться 14 січня. Він також висловлював думку, що очолити даний інститут повинен іноземець.


http://dt.ua/POLITICS/Powered by Wild Apricot Membership Software