Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

Газпром перевів Україну на передоплату за газ

13 May 2014 6:37 AM | Anonymous
Газпром виставив "Нафтогазу України" попередній рахунок за червень у розмірі $1,66 мільярда. 
Про це повідомив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов. За його словами, Газпром передав офіційне повідомлення НАК "Нафтогаз України" про перехід на авансову оплату поставок газу згідно з пунктом 5.8 контракту від 2009 року. "Виставлений попередній рахунок, виходячи з контрактного обсягу поставок, - 114 млн куб. м на добу. З урахуванням вихідних днів НАК "Нафтогаз" має оплатити цей рахунок до 2 червня, і, починаючи з 3 червня, компанія отримуватиме газ для постачання споживачам України лише в оплачених обсягах", - сказав він. 
У перерахунку на місяць це становитиме 3,42 млрд кубометрів. А з розрахунку ціни в 486,5 долари за тисячу кубометрів - $1,66 млрд. "Прострочений борг наразі становить $3,508 млрд, і ні в кого не може виникнути сумнівів, що це досить вагома та об'єктивна причина для застосування відповідного положення контракту про передоплату", - заявив представник Газпрому. 

Нагадаємо, раніше голова правління ВАТ «Газпром» Алєксєй Міллер заявив, що Газпром 13 травня виставить Нафтогазу попередній рахунок за червень, який Україна повинна сплатити його до 2 червня. В іншому випадку з 3 червня російський газовий монополіст припинить постачання блакитного палива. Як повідомлялося, на кінець березня 2013 узгоджений обома сторонами борг Нафтогазу російському Газпрому складав $2,16 млрд. З квітня 2014 Росія заявила про підвищення ціни газу для України з $268,5 до $485,5 за 1 тис. куб. м у зв'язку з відміною так званих «харківських угод» 2010 року, однак Київ заявив про відмову платити за такою ціною, а переглянутий держбюджет-2014 розрахований за ціною в $385,5 за 1 тис. куб. м. 
Глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв відзначав, що Україна призупинила розрахунки заросійський газ на час переговорів щодо збереження газових знижок, про скасування яких Газпром заявив в односторонньому порядку. 

Powered by Wild Apricot Membership Software